Egames

Esport games nebo-li do jakého odvětví zasahujeme nejvíc… zatím!

dota_2_by_polishxcii-d7ea6me
Dota 2 (Defense of the Ancients 2) je strategická počítačová hra žánru MOBA (Multiplayer online battle arena), vyvíjená firmou Valve Corporation. Jedná se o „stand-alone“ remake Defense of the Ancients (DotA), oblíbené modifikace (mapy) ze hry Warcraft III.

Vývoj hry začal roku 2009, kdy Valve najmulo jako hlavního designéra vývojáře původního módu DotA s přezdívkou „Icefrog“. Hra byla oficiálně oznámena 13. října 2010 na portálu Game Informer. I přesto, že byla Dota 2 kritizována pro příliš pozvolnou křivku učení, je dnes nejhranější hrou z platformy Steam s denními špičkami přes 11 miliónů současně hrajících.

Hra je založena na platformě F2P (Free to play), tedy lze ji hrát zdarma. Herní systém a mapa zůstaly podobné jako v původní hře, vývoj hry pokračoval tam, kde skončil vývoj původní DotA; hlavním důvodem k vydání pokračování Defense of the Ancients je odpoutání se od herního klienta v podobě Warcraftu III, protože i když si první DotA vytvořila samostatnou komunitu, je to stále pouze přídavná mapa ke hře Warcraft III: The Frozen Throne.

logo-lol

League of Legends (česky: Liga legend, zkráceně: LoL) je online hra pro více hráčů. Jedná se o hru typu free to play s podporou tzv. mikroplateb ke koupi herní měny zvané RP, která vás nijak neovlivní v tom jak dobří jste, akorát si budete moci koupit více šampionů nebo lepší vzhled pro vaší postavu a dokonce i hezčí wardy (pokud se vám nelíbí základní). Pro platformu Windows a OSX byla vyvinuta studiem Riot Games. Hra byla oznámena dne 7. října 2008 a spuštěna 27. října 2009.

Hru nelze hrát přímo v prohlížeči, je potřeba stáhnout si klienta. Toho lze získat na oficiálních stránkách a pro hraní je nutné se zaregistrovat.

V současnosti Riot Games spravuje servery EUNE (EU Sever a Východ), EUW (EU západ), NA (Severní Amerika), OCE (Oceánie), LAS/LAN (Jižní a Severní Latinská Amerika), RU (Rusko), TU (Turecko) a BR (Brazílie). Dále existují servery CN (Čína), TW (Taiwan), GARENA (Singapur), JPN (Japonsko) a KR (Jižní Korea), které jsou oddělené od zbytku a nedá se na ně z jiné země zaregistrovat.

Tato hra byla inspirací pro mnoho dalších her.

CSGO-Logo

Counter-Strike: Global Offensive (zkráceně CS:GO) je počítačová online FPS (střílečka z pohledu první osoby). Hru vyvinulo Valve ve spolupráci s Hidden Path Entertainment. Hra navazuje na předchozí verze hry Counter Strike. Je to v pořadí čtvrtá hra ze série Counter-Strike. Verze pro Linux byla vydána v září 2014.

Hra byla vydána 21. srpna 2012 k dispozici na Windows a OS X na platformách Steam, Xbox Live Arcade a PlayStation Network. Obsahuje například předělané verze klasických map, ale také úplně nové mapy, postavy a herní módy. Multiplatformní multiplayer byl původně plánován mezi Windows, OS X a PSN hráči, ale nakonec byl umožněn pouze pro Windows a OS X. PSN verze nabízí tři metody ovládání: ovladač DualShock 3, PlayStation Move nebo USB klávesnici/myš.

hearthstone_logo

Hearthstone: Heroes of Warcraft (zkráceně HS) je online virtuální karetní hra vyvinutá společností Blizzard Entertainment. Je zdarma dostupná, s možností optimální koupě k rychlejšímu získání karet či kosmetických úprav.

Hra byla oznámena v dubnu 2013 a spuštěna v 11. dubna 2014. Hearthstone je dostupný na Microsoft Windows a OS X systémech iOS a Androidových zařízení.

V květnu 2015 bylo zaznamenáno více jak 30 miliónů zaregistrovaných účtů.

Hráč si sestaví balíček 30 karet, se kterými hraje online proti protihráči podobné úrovně. Hráč si může vybrat jednoho z 9 hrdinů (Druid, Shaman, Mage, Warrior, Paladin, Rogue, Hunter, Priest, Warlock), z nichž má každý své speciální karty a schopnosti.