Jak lidé nahlížejí na hry a esport?

V posledních letech se esport stává čím dál více rozvinutým průmyslem. Někteří hráči snažící se získat uplatnění v okruhu esportu jsou schopni objetovat veškerý svůj čas seděním u počítače, čí herní konzole a trénovat jejich oblíbené kompetitivní hry. Někomu může připadat hraní her jako naprostá ztráta času (převážně starším generacím) a občas je na hráče nahlíženo velmi odlišně. Troufám si říct, že spousta lidí v dnešní době ani neví, že profese jako je e-sportovec existuje. Negativní přístup rodiče vůči hrám může jejich dítěti sebrat relativně dobrou budoucí kariéru. Většinou lidé v hráčích hledají pouze negativní aspekty a ty pozitivní jednoduše přehlížejí. Proč tomu tak je? Myslím si, že z velké části za to mohou média, která se snaží lidem podhazovat nesmyslná fakta, jako např. to, že hry vzbuzují v člověku agresivitu apod. Na to, že hry zlepšují koordinaci, schopnosti řešit problémy, mohou zlepšovat paměť, pozornost, rychlost, postřeh a další věci se velmi často zapomíná. Já se například díky hrám naučil relativně slušně anglicky a dokonce jsem si našel i spoustu internetových kamarádů z jiných zemí. Vlastně už na střední škole jsem v angličtině v porovnání se svými spolužáky vynikal a to právě díky počítačovým hrám. Samozřejmě se touto slohovou prací nechci zastávat hráčů, kteří bezmyšlenkovitě hrají 10 hodin denně, berou hry pouze jako zábavu a zapomínají na své skutečné povinnosti. Nemyslím si, že je správné házet veškeré problémy, které postihují hráče právě hrám, protože záleží jenom a pouze na lidech.